تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان

یکی از اقداماتی که در کشور عزیزمان انجام می شود، پیش خرید آپارتمان های مختلف است. بسیاری از دوستان ممکن است از خود سوال کنند پیش خرید آپارتمان به چه معناست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در این روش افراد خریدار هزینه ساخت و ساز آپارتمان مد نظرشان را طبق قرارداد پرداخت می کنند و در زمان معینی مالک آن آپارتمان می شوند. اگر می خواهید با تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید.

نکات ضروری پیش خرید آپارتمان

با افزایش قیمت ملک ها و رواج یافتن پیش فروش آپارتمان، باید قبل از امضای قرارداد نکات مهمی را مد نظرتان قرار دهید تا دچار خسارت و ضررهای مالی نگردید. از مهم ترین نکاتی که باید در پیش خرید آپارتمان در تهران بدانید عبارتند از:

  • توجه به وکالت نامه رسمی

از مهم ترین شرایط پیش خرید آپارتمان می توان به وکالت نامه رسمی اشاره کرد.‌ توجه داشته باشید فروشنده باید یک وکالت نامه رسمی از صاحب خانه داشته باشد تا پس از فروش مشکلی برای طرفین به وجود نیاید.

بیشتر بخوانید: نکات طلایی در زمان پیش خرید ملک

  • تنظیم قرارداد در دفاتر اسناد رسمی

همانطور که می دانید، قرارداد پیش فروش آپارتمان باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شود. بعضی از مشاوران املاک پس از انجام مذاکرات مقدماتی خود را موظف به تنظیم قرارداد می دانند. باید توجه داشته باشید این اقدام یک جرم محسوب شده و مشاورین املاک به هیچ وجه قادر به تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان نیستند.

  • عدم اتمام پروژه توسط فروشنده

در بسیاری از مواقع ممکن است فروشنده کار ساخت و ساز آپارتمان را نیمه کاره رها کرده یا نقص های زیادی در کار خود داشته باشد. در این صورت خریدار می تواند به مراجع قضایی مراجعه کرده و مشکل را پیگیری کند.

بررسی مزایای پیش خرید آپارتمان در تهران و شرایط آن
بررسی مزایای پیش خرید آپارتمان در تهران و شرایط آن

تفاوت پیش فروش و فروش آپارتمان چیست؟

هنگامی که افراد به فروش آپارتمان خود می پردازند، در واقع ملک آماده تحویل بوده و خریدار می تواند بلافاصله پس از انجام قرارداد، آپارتمان را تحویل بگیرد و در آن به سکونت بپردازد. اما در پیش فروش ملک آماده تحویل نیست و ساخت و ساز آن پس از انجام قرارداد شروع می شود و چندین ماه بعد خریدار می تواند کلید آپارتمان خود را دریافت نماید. همچنین توجه داشته باشید تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان و فروش آپارتمان بسیار زیاد است و نمی توان آن ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در پیش خرید آپارتمان

پیش خرید آپارتمان چقدر سود دارد؟

ممکن است عده ای از افراد برایشان سوال پیش بیاید که سود پیش خرید آپارتمان چقدر می باشد؟ برای رفع این ابهام باید بگوییم این موضوع کاملا به منطقه ای که در آن آپارتمان پیش خرید می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، چیتگر تهران یکی از مناسب ترین مناطق برای سکونت تهرانی ها محسوب می شود و اگر در این منطقه به پیش خرید آپارتمان بپردازید، قطعا درصد سود زیادی به دست می آورید.

به بیان دیگر، شما به هنگام پیش خرید تنها چند صد میلیون هزینه خواهید کرد، اما پس از تکمیل آپارتمان می توانید آن را چند برابر بیش تر به فروش برسانید و سود کلانی را از آن خود کنید. لذا باید توجه داشته باشید میزان سود شما تنها به پروژه ای که در آن فعالیت می کنید، بستگی خواهد داشت. لذا افرادی که شرایط مالی مناسبی برای خرید خانه ندارند، می توانند در پروژه های پیش فروش آپارتمان در تهران شرکت کرده و به آسانی صاحب خانه شوند و از مزایای پیش خرید آپارتمان بهره مند گردند.

شرایط پیش خرید آپارتمان در تهران
شرایط پیش خرید آپارتمان در تهران

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان بسیار زیاد است و به همین خاطر پیشنهاد می شود مشتری ها پروژه مناسبی را با توجه به بودجه خود انتخاب کرده و در کم ترین زمان ممکن صاحب یک خانه شیک و نوساز شوند. لذا در این قسمت از مطلب سعی کردیم تا شما را به طور کامل با شرایط پیش خرید آپارتمان در تهران آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن تان را برطرف کرده و در صورت تمایل به پیش خرید آپارتمان بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =