تهاتر ملک با ماشین

تهاتر به معنای معاوضه کالا به کالا است. در سال های اخیر، مردم به معاوضه بیشتر از انجام معاملات نقدی تمایل پیدا کرده اند. تهاتر یا معاوضه در بازار ملک بیشتر از سایر بازارها انجام می شود. در این مفهوم، دو کالایی که ارزش یکسانی دارند، با یکدیگر معاوضه می شوند. به عبارت دیگر، امکان انجام تهاتر ملک با ماشین وجود دارد. به این ترتیب، خطرات ناشی از معامله نقدی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

تهاتر ملک چیست؟

تهاتر ملک از انواع معاوضه به شمار می رود که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد صاحب ملک، تهاتر یا معاوضه را بر اساس میزان سرمایه خود انجام می دهند. تهاتر ملک با ماشین از رایج ترین انواع تهاتر به شمار می رود. در چنین معاوضه هایی، بخش زیادی از ارزش ملک توسط ماشین و باقی مبلغ نیز به صورت نقدی پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید: بررسی نحوه معاوضه ملک و معرفی سایت تهاتر املاک

تهاتر ملک دارای مزایای بسیار زیادی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش سرعت معامله
  • کاهش خطرات معامله ملک

علاوه بر این، تهاتر ملک می تواند یک روش عالی برای خانه دار شدن بسیاری از افراد باشد.

مفهوم تهاتر ملک
مفهوم تهاتر ملک

آشنایی با انواع تهاتر ملک

آشنایی با انواع تهاتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بر اساس قانون، تهاتر ملک را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

  • تهاتر قهری
  • قراردادی
  • تهاتر قضایی
  • تهاتر ایقاعی

در تهاتر قهری که زیر نظر مراجع قانونی انجام می شود، نظر طرفین هیچ تاثیری بر معامله ندارد. به عبارت دیگر، قانون به عنوان تصمیم گیرنده در یک معامله در نظر گرفته می شود. از تهاتر قهری معمولاً در شرایطی استفاده می شود که طرفین معامله نسبت به یکدیگر هم طلبکار و هم بدهکار هستند. علاوه بر این، موارد معاوضه در تهاتر قهری باید از یک جنس باشند. در نتیجه، تهاتر ملک با ماشین نمی تواند از نوع قهری باشد.

بیشتر بخوانید: قوانین اصطلاح تهاتر ملک در بازار املاک

یکی از بهترین و راحت ترین انواع تهاتر، تهاتر قراردادی نام دارد. در این نوع تهاتر، دو طرف معامله بر سر موارد و شرایط معاوضه به توافق می رسند. از آنجایی که قانون هیچ نقشی در این نوع تهاتر ندارد، مسئولیت آن نیز بر عهده طرفین قرارداد است. معاوضه ملک با خودرو یا تهاتر ماشین با اپارتمان از رایج ترین انواع تهاتر قراردادی به شمار می روند.

در صورتی که طرفین معامله به توافق نرسند، احکام قضایی تعیین می شوند. در چنین مواردی، تهاتر قضایی می تواند بهترین گزینه برای رفع مشکل باشد. رای نهایی با بررسی شرایط پرونده توسط قاضی و دادگاه اعلام می شود. موارد معاوضه در تهاتر قضایی باید مشروع و قانونی باشند. تهاتر ایقاعی نیز شبیه به تهاتر قراردادی است. تهاتر ایقاعی زمانی رخ می دهد که با رضایت یکی از طرفین قرارداد، پرداخت دین هر دو طرف زودتر انجام می شود.

انواع تهاتر ملک
انواع تهاتر ملک

نکات مهم هنگام تهاتر ملک با ماشین

هنگام انجام تهاتر باید به نکات مختلفی توجه کرد. نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه، راه را برای کلاهبرداری هموار می سازد. معاملاتی که به صورت تهاتر یا معاوضه انجام می شوند، می توانند خسارت های مالی بسیار زیادی برای یکی از طرفین قرارداد داشته باشند. در نتیجه، کسب اطلاعات کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: تهاتر ملک با ملک به چه نوع معامله ای گفته می شود و چه مزایایی دارد؟

اول از همه، به این نکته توجه داشته باشید که اگر یکی از طرفین قرارداد ورشکست شود، طرف دیگر باید مانند سایر طلبکاران منتظر رای دادگاه بماند. در واقع، دین او زودتر از سایر طلبکاران پرداخت نخواهد شد. در تهاتر ملک با ماشین، یک طرف معامله صاحب ملک و طرف دیگر صاحب ماشین است. بنابراین، مشاور حقوقی املاک و بنگاه های معاملاتی ماشین می توانند به ارزش گذاری دقیق ملک و ماشین کمک کنند.

نکات مهم هنگام انجام تهاتر
نکات مهم هنگام انجام تهاتر

سخن پایانی

اگر قصد معاوضه آپارتمان در تهران را دارید، دقت کنید حتماً قولنامه ای مبنی بر ذکر تمام موارد قانونی نوشته شود. لازم به ذکر است که قیمت گذاری ملک و ماشین باید توسط یک کارشناس معتبر انجام شود. به طور کلی، تهاتر در عین سادگی می تواند ضررهای کلانی به همراه داشته باشد. بنابراین، انجام چنین معاملاتی تنها با کسب اطلاعات کامل و مشاوره با کارشناسان پیشنهاد می شود. می توانید به راحتی از خدمات مشاوره کارشناسان بازار ملک، بهره مند شوید و یک معامله برد داشته باشید.

ناگفته نماند که که شما می توانید با کارشناسان بازارملک تهاتر با ملک های پیش فروش منطقه ۲۲ را در هر مرحله ای انجام دهید. خرید مستقیم از سازنده و بدون واسطه با قیمت کارشناسی شده همراه با عقد قرارداد رسمی و معتبر. با ما در بازارملک یک تجربه تهاتر ملک رضایت بخش داشته باشید.

آیا تاکنون تهاتر ملک با ماشین انجام داده اید؟ لطفاً تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =