تهاتر ملک با کالا

تهاتر املاک یکی از روش های مرسوم انجام معامله در بازار املاک است. ‌تهاتر در بازارهای مختلف انجام می شود، اما در بازار املاک از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا قیمت ملک از سایر کالاها بالاتر است. تهاتر تنها برای معاوضه ملک با ملک نیست؛ بلکه تهاتر ملک با کالا نیز وجود دارد. در این نوع تهاتر، ملک با کالاهای گران قیمتی مانند طلا، خودرو، دلار یا… تعویض می شود.

صفر تا صد نکات مهم تهاتر ملک

در سال های اخیر با کاهش میزان نقدینگی و افزایش چشمگیر قیمت ملک، تهاتر ملک نیز بیشتر شده است. ‌در این معامله پول یا چک زیادی جا به جا نمی شود و صاحب ملک فروخته شده به جای دریافت نقدینگی، کالای مورد نظر خود را از خریدار دریافت می کند. در اصطلاح عامیانه به تهاتر ملک با کالا، تاخت زدن نیز گفته می شود.

بیشتر بخوانید: تهاتر ملک چیست و معرفی بهترین کانال تهاتر ملک

‌در زمان تهاتر ملک لازم است نکاتی را رعایت کنید تا معامله شما به خوبی و بدون ضرر و زیان اقتصادی برای دو طرف انجام شود. در ادامه به بررسی مهم ترین نکاتی که باید در زمان تهاتر ملک مدنظر قرار دهید، اشاره می کنیم:

شرایط و قوانین تهاتر ملک با کالا

  • زمانی که قرار است ملکی را بفروشید یا ملکی را بخرید، باید قیمت دقیق آن را از کارشناسان مربوطه جویا شوید. تعیین قیمت منطقی ملک تنها با نظر کارشناسان میسر است؛ زیرا آن ها به خوبی با شرایط هر منطقه و دیگر عوامل موثر بر قیمت ملک آشنا هستند.
  • در تهاتر ملک با کالا هر دو طرف معامله باید سود ببرند.
  • تهاتر ملک باید به صورت رسمی و قانونی صورت گیرد تا از بروز مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری شود. توجه کنید که از انجام معامله به صورت آنلاین در سایت تهاتر کالا یا وب سایت های دیگر پرهیز کنید.
  • در معاملات تهاتری باید بدهی طرفین به یکدیگر یکسان باشد. اگر در زمان معامله میزان بدهی فردی بیشتر باشد، باید بقیه پول را به فرد مقابل پرداخت نماید.
  • در این نوع معاملات باید تاریخ و مدت زمان قرارداد به صورت دقیق مشخص شود.
  • موضوع قرارداد نیز باید به صورت کامل و به همراه مشخصات ملک، در سند رسمی تهاتر ذکر شود.
  • دو طرف باید صلاحیت کافی و رضایت برای انجام معامله را داشته باشند.
  • فسخ معامله نیز باید با رضایت طرفین صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید در مورد تهاتر ماشین با اپارتمان بدانید

چگونگی تهاتر‌ ملک‌

برای تهاتر ملک با کالا لازم است که طرفین معامله در ابتدا اقدام به عقد قرارداد کتبی و تنظیم سند رسمی نمایند. برای تنظیم سند رسمی لازم است که دو طرف مدارک هویتی خود، ملک و کالای مورد تهاتر را به دفاتر اسناد رسمی ارائه دهند. دفتردار با ثبت کامل مشخصات و تاریخ و مبلغ قرارداد، آن را به امضای طرفین می رساند. معمولا توصیه می شود که دو نفر شاهد نیز حضور داشته باشند و سند قرارداد را امضا کنند. توجه داشته باشید که این سند بدون امضای طرفین معتبر نخواهد بود.

نحوه تهاتر ملک با سایر کالاها
نحوه تهاتر ملک با سایر کالاها

بهترین سایت تهاتر ملک

همان طور که بیان کردیم، تهاتر ملک با کالا باید در حضور کارشناسان حوزه ملک انجام شود تا دو طرف بیشترین میزان سود را از معامله ببرند. در زمان تهاتر ملک باید موقعیت مکانی ملک، ارزش زمین، امکانات و تجهیزات، مصالح به کار رفته در ساخت آن، اسناد و مدارک و… به طور دقیقی مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر این بررسی و کنترل مدارک هویتی طرفین معامله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازار ملک با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه خرید و فروش و تهاتر ملک، معتبرترین سایت تهاتر ملک در تهران است. کارشناسان بازار ملک با بررسی دقیق شرایط و جوانب معامله، شما را از میزان سود و زیان تهاتر مطلع کرده و به شما کمک می کنند تا سودآورترین تهاتر را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: بررسی نحوه معاوضه ملک و معرفی سایت تهاتر املاک

کانال تهاتر ملک

تهاتر ملک با کالا اگر به درستی و زیر نظر کارشناسان انجام نشود، ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. همه ما می دانیم که ارزش کالاها ثابت نیست و به مرور زمان دچار تغییرات می شود. اگر ارزش کالای تهاتر شده کم شود، خسارت مادی فراوانی به ما وارد می شود؛ از این توصیه می شود که تهاتر را به تنهایی انجام نداده و از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

بازار ملک بهترین مرجع تهاتر ملک
بازار ملک بهترین مرجع تهاتر ملک

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت تهاتر املاک، ملک هایی که صاحب آن ها قصد تهاتر دارد یا شناسایی کرده و برای دریافت راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید یا از طریق کانال ها و شبکه های اجتماعی به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =