نحوه محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان

همان طور که می دانید، امروزه پیش فروش آپارتمان در سراسر ایران به خصوص استان تهران به شدت رواج یافته است. چرا که با افزایش قیمت اپارتمان ‌ها، کمتر کسی قادر به خریداری آن می‌ باشد و افراد برای صاحبخانه شدن، پروژه‌ های پیش فروش آپارتمان را مد نظرشان قرار می‌ دهند. اما ممکن است از خود بپرسید نحوه محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان و قوانین آن چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم برای تخمین هزینه ‌ها بهتر است از کارشناسان ماهر و خبره در این زمینه کمک بگیرید، چون عوامل متعددی در قیمت نهایی پیش فروش آپارتمان تاثیرگذار هستند. با این حال اگر تمایل دارید به تنهایی به محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان بپردازید، به شما پیشنهاد می ‌دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قوانین جدید پیش فروش آپارتمان

در سال ۱۳۸۹ برای نخستین بار قانون پیش فروش آپارتمان در مجلس تصویب شد که تبصره‌ های متنوعی برای آن در نظر گرفته شد تا خریدار و فروشنده بتوانند معامله ایمن‌ تری را تجربه کنند. اما با این حال هر روزه به قوانین پیش فروش آپارتمان افزوده می ‌شود تا برای طرفین معامله مشکلات کمتری ایجاد گردد.

از جدید ترین قوانین پیش فروش آپارتمان می ‌توان به تعیین امکانات واحد در قرارداد، تعداد طبقات، زمان تحویل ملک، قیمت نهایی آپارتمان، مساحت واحد پیش فروش شده و… اشاره کرد. خریدار و فروشنده باید تمامی موارد فوق را در قرارداد خود اعلام و ذکر کنند تا اگر پس از مدتی مشکلی برای طرفین ایجاد شد بتوانند مشکل را در دفاتر قضایی پیگیری نمایند.

بیشتر بخوانید: پیش فروش آپارتمان در مژده و بررسی قیمت ها

مواردی که باید هنگام پیش فروش ملک بدانید

قبل از آن که بخواهید اقدام به پیش خرید ملک و اپارتمان نمایید، باید نکاتی را حائز اهمیت تان قرار دهید تا تجربه مناسبی را از خریدتان کسب نمایید. از مهم ترین مواردی که باید هنگام پیش فروش ملک بدانید عبارت اند از:

  • ذکر مشخصات جزئی ساختمان در قرارداد ساخت

حتما توجه داشته باشید تا مشخصات جزئی ساختمان همچون جنس مصالح، سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی و… در قرارداد اعلام شده باشد. اگر این موارد به طور دقیق در قرارداد ذکر نشوند، مشکلات متعددی برای شما به وجود خواهد آمد.

بررسی شرایط پرداخت اقساط پیش فروش اپارتمان در استان تهران
بررسی شرایط پرداخت اقساط پیش فروش اپارتمان در استان تهران
  • نحوه پرداخت اقساط

لذا لازم به ذکر است برای پرداخت اقساط اپارتمان باید به قانون ۶۰، ۳۰، ۱۰ درصد توجه داشته باشید‌. در بعضی از موارد اقساط به صورت ۵۰، ۴۰، ۱۰ درصد نیز پرداخت می شوند که باید به آن توجه داشته باشید.

  • عدم تنظیم قرارداد توسط مشاوران املاک

در بسیاری از مواقع مشاهده می شود، افراد سند پیش فروش اپارتمان را توسط مشاوران املاک تنظیم می کنند که این موضوع بسیار نادرست و اشتباه تلقی می شود. سند پیش فروش اپارتمان باید حتما در دفاتر اسناد رسمی تنظیم گردد تا تمامی قوانین مو به مو اجرا گردد. همچنین توجه داشته باشید، مشاوران املاکی که به تنظیم قرارداد پیش فروش اپارتمان می پردازند، مجرم محسوب می گردند و توسط قانون پیگیری می شوند. کارگزارن املاک از انجایی که تحت تایید سازنده و تعاونی انبوه ساز قرار دارند، می توانند اسناد و مدارک را به شما نشان داده و کار های فروش ملک را یر عهده بگیرند.

بیشتر بخوانید: پیش فروش آپارتمان در تهران با وام چگونه است؟

به صورت کلی این را در نظر بگیرید، هزینه پیش پیش فروش های منطقه ۲۲ به نسبت واحد اپارتمان های موجود در آن تناسب یک به سه دارند. به این منظور که واحد های اماده هزینه کل را تقسیم بر ۳ کنید تا هزینه های نهایی پروژه را به دست اورید. در پروژه های نارنجستان ۱ و ۲ که در سال ۱۴۰۲ به اتمام رسید، هزینه واحد اماده در سال ۱۴۰۱ ۶ میلیارد و هزینه ای که اعضای پروژه پرداخت کردند ۲ میلیارد براورد شد.

روش محاسبه پیش خرید خانه در چیتگر چگونه است؟

همان طور که می دانید، عوامل بیرونی و درونی بسیاری در قیمت نهایی پیش خرید خانه در چیتگر تاثیر گذار هستند و به همین خاطر محاسبه قیمت اپارتمان و نحوه محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان در این محدوده یک امر پیچیده محسوب می گردد. قیمت گذاری شرکت های انبوه سازی طبق نرخ رسمی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه با نظارت قوه قضاییه، در سال حدود ۲ بار قیمت ساخت برای انبوه سازان به صورت ابلاغیه به آن ها اعلام می گردد و متناسب با آن نرخ هزینه ساخت به دست می اید و می توان به راحتی اقساط پرداختی برای پیش فروش ها را براورد کرد.

بررسی تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان
بررسی تفاوت قیمت پیش خرید آپارتمان

سخن پایانی

برای کسب سود پیش فروش اپارتمان باید از قوانین و نکات این معامله به خوبی آگاه گردید تا بتوانید با دقت عمل بیش تری این پروژه را به اتمام رسانید. به همین خاطر در این قسمت از مطلب سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با نحوه محاسبه قیمت طبقات اپارتمان و نحوه محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید، سوالات خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل به پیش خرید پروژه دلخواه تان در چیتگر بپردازید. برای مشاوره با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =