پیش خرید ملک

امروزه یکی از روش های مهم سرمایه گذاری در بازار مسکن، پیش خرید ملک است. این روش سود زیادی را برای خریداران به همراه دارد و می تواند سبب افزایش سرمایه آن ها شود. املاک پیش خرید، املاکی هستند که قبل از ساخته شدن، به فروش می رسند؛ همین موضوع سبب تفاوت قیمت پیش خرید ملک با خرید یک ملک تکمیل شده است.

نکات ضروری در زمان پیش خرید املاک

  1. قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص پیش خرید ملک از سازنده باید از نام و مشخصات خریدار مطمئن شوید. علاوه بر این باید موقعیت ساختمان، نوع کاربری آن، زیربنا، نمای ساختمان و نوع مصالحی که قرار است در ساخت آن استفاده شود را بررسی نمایید.
  2. توجه داشته باشید که در قرار داد پیش خرید باید بهای ملک و نحوه پرداخت اقساط آن به فروشنده به طور دقیق مشخص شده باشد.
  3. از دیگر نکات مهم در زمان خرید واحدهای پیش فروش شده، مشخص بودن زمان تحویل آن و در نظر گرفتن تضمینی محکم برای آن است؛ در این صورت خریدار می تواند در صورت تاخیر در تحویل، ضرر و زیان های خود را جبران کند. پیش خرید ملک نزدیک به تحویل بهترین گزینه در این موارد است.
  4. بهترین راه پیش خرید ملک، پیش خرید از تعاونی انبوه ساز معتبر است. در این صورت شما می توانید با خیال راحت سرمایه گذاری خود را در بازار مسکن انجام دهید.

پیش خرید ملک به صرفه تر است یا خرید یک واحد آماده؟

یکی از چالش های همیشگی سرمایه گذاران در بازار مسکن، انتخاب بین خرید واحدهای تکمیل شده یا پروژه های پیش فروش شده است. به خاطر داشته باشید که شرط لازم یا پیش نیاز پیش خرید املاک پیش فروش شده، داشتن زمان برای تکمیل شدن مراحل مختلف پیش خرید و بهره برداری از آن است. البته در این مورد موقعیت مکانی ملک نیز بسیار مهم است. به عنوان نمونه منطقه ۲۲ تهران یکی از مناطق تازه ساز این کلان شهر است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.

این منطقه با دارا بودن ۲۸ شهرک و داشتن مساحتی در حدود ۶۲۰۰ هکتار، در غرب تهران واقع شده است. این منطقه قطب گردشگری و سرمایه گذاری استان تهران است و بزرگ ترین مال خاور میانه در آن قرار دارد (ایرانمال).

مزایای پیش خرید ملک در منطقه 22 تهران
مزایای پیش خرید ملک در منطقه ۲۲ تهران

دیدگاه سرمایه گذار در پیش خرید باید چگونه باشد؟

سرمایه گذاران باید با آگاهی از موقعیت مکانی ملک و امکانات آن، همچنین با بررسی میزان رشد اقتصادی منطقه، اقدام به پیش خرید واحدهای تجاری یا مسکونی نمایند. علاوه بر این باید به پیش خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنند و در مدت زمان کوتاه انتظار سودآوری چند برابری را نداشته باشند.

پیش خرید املاک برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه و با توجه به تورم اقتصادی پیش آمده در کشور، صاحب خانه شدن تبدیل به یک رویا شده است، اما در سال های اخیر با رونق گرفتن بازار املاک پیش فروش، تمامی مستاجران می توانند صاحب خانه شوند. علاوه بر این سرمایه گذاران نیز می توانند، با پیش خرید ملک، سرمایه خود را چند برابر نمایند.

مزایای پیش خرید املاک مسکونی و تجاری

  • قیمت ملک های پیش خرید شده بسیار کمتر از املاک آماده است و این موضوع یکی از مهم ترین مزایای پیش خرید ملک محسوب می شود.
  • پیش خرید املاک تجاری و مسکونی راهی عالی و تضمینی برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه است.
  • در روش پیش خرید، خریدار می تواند پیش از آنکه مبلغ ملک را به طور کامل پرداخت نماید، از ملک استفاده کرده یا آن را به فروش برساند.
  • در این روش خریدار می تواند در جریان تمامی مراحل ساخت ملک و کیفیت مصالح داخلی به کار رفته در آن قرار بگیرد و در آن مشارکت نماید.
  • در قراردادهای پیش فروش، قیمت ملک مورد نظر به صورت مرحله ای و در طی تکمیل ساختمان پرداخت می گردد؛ به همین دلیل خریدار قدرت خرید بیشتری دارد.
مزایای خرید املاک پیش فروش شده
مزایای خرید املاک پیش فروش شده

سخن پایانی

سودآور بودن پروژه های پیش فروش بر کسی پوشیده نیست، اما مهم ترین نکته در زمان سرمایه گذاری بر روی این املاک، این است که انبوه ساز یا سازنده معتبری را پیدا کنید تا با اطمینان کامل، سرمایه گذاری را انجام دهید. کارشناسان بازار ملک متناسب با تجربه ۱۰ساله خود در منطقه ۲۲، این امر مهم را برایتان انجام می‌دهند؛ یعنی به شما کمک می کنند تا در بهترین پروژه ‌های این منطقه سرمایه‌گذاری نمایید. شما عزیزان می توانید با کلیک بر کادر زیر از خدمات این آژانش املاک مطلع شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =