خرید و فروش ملک

امروزه خرید و فروش ملک به یکی از مهم ترین اقدامات تبدیل شده است که باید با آگاهی و دانش کامل انجام گردد. اگر بدون آگاهی خرید یا فروش ملک را انجام دهید، قطعا دچار خسارت های زیادی می شوید و باید ضرر های بسیاری را متحمل گردید. حتی در بعضی از مواقع ممکن است مشکلات قضایی آن تا چندین سال به طول بی انجامد. به همین خاطر پیشنهاد می شود قبل از خرید و فروش خانه حتما نکاتی که در این قسمت از مطلب برایتان شرح می دهیم را مد نظرتان قرار دهید.

بررسی نکات مهم زمان خرید و فروش ملک و خانه

برای این که خرید و فروش موفقیت آمیزی داشته باشید و سود های کلانی را در معامله های خود به دست آورید، باید با احتیاط کامل و با اتکا به نکات متعدد معامله خود را انجام دهید. از مهم ترین نکات به هنگام خرید و فروش ملک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید ملک با سند رسمی

توجه داشته باشید قبل از خرید خانه حتماً باید از سند داشتن آن ملک اطمینان حاصل کنید. زمین و املاکی که تقسیم شده‌ اند فاقد سند رسمی هستند و برای خرید آن ها باید به اطلاعات دیگر همچون پلاک ثبتی، کد پستی، نشانی ملک و… توجه نمایید و در صورت عدم مغایرت این اطلاعات در قرارداد، از خرید آن ملک صرف نظر کنید.

بیشتر بخوانید: تجربه زندگی آرام و دلپذیر با خرید آپارتمان در شهرک چشمه تهران

  • بررسی موقعیت ملک

از دیگر نکاتی که باید به هنگام خرید و فروش ملک به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشید تا از ضرر و زیان‌ های هنگفت جلوگیری نمایید، بررسی موقعیت ملک است. در این مرحله باید محل قرارگیری ملک، نمای داخلی و خارجی آن، مشاعات ملک و عوامل نظیر آن را چک کنید تا بتوانید با آگاهی کامل ملک مد نظر خود را خریداری نمایید. دقت داشته باشید علاوه بر عواملی که ذکر شد، می‌ توانید از اهالی محله مد نظر درباره آن ملک تحقیقاتی انجام دهید تا اگر مشکلی در این معامله وجود دارد برایتان رو شده و شما را از خرید ملک نامناسب باز دارد.

نکات مهم در قرارداد فروش ملک
نکات مهم در قرارداد فروش ملک
  • در نظر گرفتن بودجه

پیش از آن که بخواهید اقدام به قرارداد بستن برای خرید و فروش ملک نمایید، باید بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس خرید تان را تکمیل کنید. افرادی که بودجه کافی برای خرید خانه را ندارند، می ‌توانند از وام‌ های بانک‌ های مختلف همچون بانک مسکن بهره مند گردند و سپس با توجه به درآمد ماهیانه‌ شان اقساط وام را پرداخت نمایند.

دقت داشته باشید علاوه بر این موضوع شما می‌ توانید به پیش خرید ملک مد نظرتان بپردازید، در این صورت شما تنها هزینه ساخت و ساز را به فروشنده پرداخت خواهید کرد. می‌ توانید پس از یک الی ۲ سال کلید آپارتمان و ملک خود را تحویل بگیرید. برای پیش خرید ملک می توانید به وب سایت بازار ملک مراجعه کرده و از خدمات متعدد ما بهره‌ مند گردید.

بیشتر بخوانید: نحوه پیش خرید و پیش فروش آپارتمان در فرشته بدون واسطه

  • اطمینان از صحت مالکیت فروشنده

یکی از موضوعاتی که به هنگام خرید و فروش ملک حتماً باید آن را مورد توجه تان قرار دهید، اطمینان از صحت مالکیت فروشنده است. توجه داشته باشید کسی که می ‌خواهد ملک خود را به شما ارائه دهد و به فروش برساند باید رسماً و شرعاً مالک قانونی آن ملک باشد و در غیر این صورت باید یک وکالت نامه رسمی از صاحب اصلی خانه به شما ارائه دهد. دقت داشته باشید تا مشخصات فروشنده به طور کامل و به درستی در سند مربوطه نوشته شود تا پس از خرید ملک مشکلی برای شما به وجود نیاید.

قوانین لازم برای خرید و فروش املاک
قوانین لازم برای خرید و فروش املاک

سخن پایانی

خرید و فروش ملک یکی از اقداماتی می باشد که ممکن است تمامی افراد بخواهند به انجام آن بپردازند. در هر صورت باید تمامی شرایط و نکات لازم را به هنگام خرید و فروش املاک مد نظر قرار داد و با توجه به آن مراحل را سپری کرد.

به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با نکات مهم در قرارداد فروش ملک آشنا کنیم تا بتوانید با اطمینان خاطر بیشتری ملک مد نظرتان را خریداری کرده و از آن به خوبی استفاده نمایید. برای آگاهی بیشتر و خرید ملک می ‌توانید با مشاوران سایت ما بازار ملک تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =