پیش فروش ملک

 وقتی به آمار یک دهه گذشته بازار مسکن نگاه کنید، متوجه خواهید شد که به دلیل افزایش قیمت ملک و کاهش قدرت خرید مشتریان، قرادادهای پیش فروش ملک رونق یافته است. یکی از دلایل استقبال خریداران از پیش فروش، قیمت پایین تر آن نسبت به ملک های تکمیل شده است. برای خرید یک ملک یا واحد آپارتمانی کامل، خریدار تا حداکثر ۲ ماه باید مبلغ قرارداد را پرداخت کند. این در حالی است که طبق عرف پرداخت در پیش خرید آپارتمان، خریدار می تواند مبلغ قرارداد را به صورت مرحله ای پرداخت کند.

همراه با افزایش قرارداد های پیش فروش خانه و آپارتمان، مشکلات حقوقی در ارتباط با آن ها نیز رشد چشمگیری داشته است که البته برخی قوانین و شروطی که در ضمن قرارداد های پیش فروش و پیش خرید وضع شده است، می تواند از این مشکلات جلوگیری کند.

چطور مطمئن آپارتمان پیش خرید کنیم؟

اگر تصمیم به پیش خرید ملک یا آپارتمان دارید، به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر است قرارداد ساخت علاوه بر دفتر تعاونی مسکن در دفتر اسناد ثبت شود که عموماً این کار انجام میشود.

نکاتی طلایی که هنگام پیش خرید ملک باید بدانید

در این قسمت برخی نکات پیش خرید را برای شما توضیح خواهیم داد:

مشخصات مالک

مانند هر قراردادی، برای پیش خرید باید مشخصات طرفین کاملاً مشخص شود. یکی از مواردی که باید به وضوح روشن شود، این است که فرد پیش فروشنده صاحب ملک است یا خیر. حتماً از صحت مدارک پیش فروشنده اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: پیش فروش آپارتمان، آیا ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

مشخصات و جزئیات آپارتمان

در این قسمت قرارداد لازم است تمامی جزئیاتی که خریدار بر اساس آن تصمیم به خرید گرفته و قرار است پیش فروشنده آن ها را اجرایی کند، درج شود. این مشخصات شامل:

 • موقعیت مکانی ملک
 • تعداد طبقات و واحدها
 • شماره طبقه و واحد
 • متراژ ملک و تعداد اتاق ها
 • زمان تحویل به خریدار
 • نوع مصالح به کار رفته
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی به کار رفته
 • مشخصات مربوط به دکوراسیون داخلی
پیش فروش ملک
پیش فروش ملک

پیش فروش و پیش خرید ملک در تهران

تهران به عنوان بزرگ ترین شهر ایران شناخته می شود. این کلانشهر علاوه بر رشد طبیعی جمعیت، مقصد بسیاری از مردم شهرهای مختلف است. این رشد جمعیت نیاز به مسکن و ساخت و ساز را افزایش می دهد.

از طرفی دیگر این شهر گران ترین شهر ایران به شمار می آید. در همین راستا، پروژه های بزرگ ساخت و ساز در آن انجام می شود. این عامل باعث شده تا تهران بهترین شهر برای سرمایه گذاری در بازار ملک و استفاده از روش هایی مانند پیش فروش دانست.

بیشتر بخوانید: پیش فروش آپارتمان در محله برتر

کلان شهر تهران دارای ۲۲ منطقه و ده ها محله بزرگ و کوچک می باشد. برای پیش خرید مسکن پیش از هر چیزی بهتر است اروی منطقه آن تمرکز کنید. برای انتخاب منطقه باید به مواردی مانند میزان توسعه یافتگی، پتانسیل رشد، نحوه محاسبه قیمت پیش فروش آپارتمان و موارد دیگر توجه نمایید.

یکی از این مناطق، منطقه ۲۲ تهران است که در سمت شمال غربی تهران و در پایین دست حوضه آبریز رودخانه کن و وردیج واقع شده است. با توجه به این که این منطقه از شمال با کوهستان های البرز و از سمت شرق با حریم رودخانه همجوار است، آب و هوای بسیار پاک و مناسبی دارد.

وجود مراکز مهم ورزشی، علمی، اقتصادی و گردشگری باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر پیش خرید و پیش فروش ملک و آپارتمان های این منطقه شوند.

قوانین مربوط به پیش فروش
قوانین مربوط به پیش فروش

سخن پایانی

پیش خرید و پیش فروش ملک، پیچیدگی های زیادی دارد. در همین راستا، باید از همان ابتدا مفاد قرارداد از سمت خریدار و فروشنده کاملا روشن و شفاف نوشته شود تا مشکلی پیش نیاید. بر اساس قانون پیش فروش آپارتمان باید نکات زیر را هنگام معامله در نظر بگیرید:

 • مشخصات و مالکیت پیش فروشنده
 • تنظیم قرارداد ساخت در دفاتر اسناد رسمی
 • تعیین جزئیات کامل ملک
 • زمان تحویل و میزان خسارت احتمالی در صورت عمل نکردن به تعهدات

بازار ملک با تجربه چندین ساله در پروژه های ساخت و ساز می تواند شما را در جهت پیش خرید یا پیش فروش راهنمایی کند. در صورت نیاز می توانید با مشاوران سایت ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =